PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5673}

Mściciel z Hongkongu

Forced Vengeance
5,8 1 158
ocen
5,8 10 1 1158
Mściciel z Hongkongu
powrót do forum filmu Mściciel z Hongkongu

Dobre

ocenił(a) film na 7

Od samego początku film nieźle się zapowiadał - zajebisty opening, Chuck nieźle leje tego faceta
zaraz na początku, po czym jedzie do Hong Kongu i niezłego kozaka gra. Potem było trochę nudno,
ale szybko się to zmieniło, były uliczne pościgi, sporo niezłych walk i brutalności plus rewelacyjny
finał. Wczoraj była unikalna emisja na TVN7 - kopia z lat 90, którą czyta Zdzisław Szczotkowski.
Oceniam na bardzo mocne 7/10 i z przyjemnością wrócę do tego filmu, koniecznie z nagrania z TVN.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Jakieś inne wersje TV/VHS posiadasz?

ocenił(a) film na 7
_Maverick__

Nie, tylko tą z TVN7, wczoraj nagrałem^^, ale unikalna i tak, bo stara wersja to jest.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Świetna jak zwykle recenzja ! Właśnie to mi się najbardziej podobało w tym filmie ,że Chuck grał w tym filmie niezłego kozaka , prawdziwą jednoosobową armią ,prawdziwego faceta -macho któremu jeśli ktoś wejdzie w drogę to wtedy kończy się dla tej osoby tragicznie . Chuck Norris = Chodząca broń która nigdy nie chybia !!! : http://www.youtube.com/watch?v=DpRjG8PQim4

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A twoim zdaniem ,,Mściciel z Hongkongu ,, jest bardziej w klimacie kina lat 70 jak np ,,Utajona Furia ,, czy bardziej w klimacie lat 80 jak np ,,Samotny Wilk McQuade ,, ? Do którego kina akcji lat 70 czy 80 mu bliżej ? Jak myślisz ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Właśnie zapomniałem dodać, że film zalatuje klimatem lat 70 jak "Silent Rage", czy nawet "The Way of the Dragon" - Hong Kong lat 70 niemal itd.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Racja, elegancki klimacik.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Mi się wydaje że klimat w tym filmie jest lat 80 i styl tego filmu czyli lekię zabawnę teksty ,dużo akcji ,rozwałki itp czyli to co charakteryzowało kino akcji lat 80 .Ale faktycznie może się mylę ,bo jeden znajomy też mi mówił że w tym filmie jest klimat lat 70 .

ocenił(a) film na 7
bradock

Zdecydowanie w klimacie lat 70, kino Chuck:Total 80s to np. "Invasion USA" - kwintesencja. Ale ten film też super, ale klimat to ma zupełnie inny, ale też dobry.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Ok ,dzięki za wyjaśnienie .To teraz musisz koniecznie jeszcze z Chuckiem obejrzeć ,,Kod Milczenia ,, -również fajny film ,podobny bardzo do ,,Niko ,, A wiesz że pierwotnie ,,Kod Milczenia ,, to miała być kolejna cześć ,,Brudnego Harrego ,, ale Clint odrzucił tą rolę i ten film ,wiec wybrali do tego filmu Chucka .Po premierze tego filmu krytycy filmowi nazwali Chucka : ,,Brudny Chucky ,, Ale raczej ten film nie zobaczysz w telewizji ,teraz już go nie puszczają ,ostatnio chyba leciał na NfilmHD .Na Ch.O.M.I.K.U.J jest ta wersja ,jak i inne DVDrip ,zwykła .Musisz poszukać ,pokombinować trochę itp A tutaj zwiastun tego filmu : http://www.youtube.com/watch?v=CRjnRNQ_QFg

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A która z dziewczyn w tym filmie była twoim zdaniem ładniejsza i lepiej zagrała ? Córka tego Szefa Kasyna ,Joy Paschal czy narzeczona Chucka Claire ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Obie ten sam poziom w obu dziedzinach. Poważnie, chociaż nieco ładniejsza była chyba to laska od Chucka, ta blondynka chyba to była, nie? A tamta brunetka.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Też mi się wydaje że ta Blondynka była ładniejsza ,narzeczona od Chucka ale i brunetka była spoko .Fajne dziewczyny dali Chuckowi w tym filmie .

ocenił(a) film na 7
bradock

Ta w Silent Rage też była zajebista z tego co pamiętam.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Tak ta z ,,Silent Rage ,, też była świetna ,wspaniały biust miała .Ja jeszcze lubię tą z ,,Zaginionego w akcji ,, co dała alibi Chuckowi w hotelu gdy wybrał się na przechadzkę po Sajgonie .

ocenił(a) film na 7
bradock

A tej nie pamiętam za bardzo, ale film muszę sobie odświeżyć. Chociaż oglądałem go chyba jakoś w 12 lub na początku 13, ale słabo pamiętam.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A z tych filmów Chucka co widziałeś do tej pory które są twoim zdaniem najlepsze ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Delta Force, Lone Wolf MacQuade, Missing in action III, Hero and Terror, Invasion USA

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Ok ,dzięki za listę .Ja z kolei z Chuckiem lubię
najbardziej te filmy :
Zaginiony w akcji
Inwazja na U.S.A
Samotny Wilk McQuade
Zaginiony w akcji 3
Odział Delta
Odział Delta 2
Zaginiony w akcji 2
Kod Milczenia
Bohater i Strach .

ocenił(a) film na 7
bradock

W sumie Silent Rage i Top Dog też niezłe. Jedynie nie lubię Hellbound i o tym lesie, taki dla dzieciaków film. i Delta Force 2 samo w sobie niezłe, ale niema startu do części pierwszej.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Zgadza się .Jeszcze musisz obejrzeć koniecznie ,,Kod Milczenia ,, ,Oko za Oko ,, i ,,Ośmiokąt ,,

ocenił(a) film na 7
bradock

Nadrobi się ;)

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A jaki image ,wygląd Chucka lubisz ? Ten wczesny z początku lat 80 gdy miał Blond Włosy i Nosił Wąsy np W Utajonej Furi ,czy ten póżniejszy gdy miał ciemne włosy i zarost na twarzy ? W którym lepiej wyglądał według ciebie ?

ocenił(a) film na 7
bradock

W obu warianatch ok, ale drugi chyba lepszy, a blond włosy miał, tylko dłuższe, przez co ciemniejsze się wydawały. Ale chyba drugi, większy twardziel. Chociaż patrząc na Mściciela to sam nie wiem...

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Też uważam że z brodą lepiej wyglądał i ciemniejszymi włosami ,tak jak napisałeś -większy twardziel .

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A jeśli chodzi o najlepsze filmy Chucka pod względem akcji ,łupaniny ,demolki w stylu Rambo czy Exp to z pewnością są to :
-Samotny Wilk McQuade
-Inwazja na U.S.A
-Zaginiony w akcji
-Zaginiony w akcji 2
-Zaginiony w akcji 3
-Odział Delta
-Odział Delta .
Dobrze mówię ? Czy coś jeszcze byś dorzucił ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Chyba masz rację. Chyba, że czegoś nie pamiętam po prostu już.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Może jedynie jeszcze ,,Mściciel z Hongkongu ,, zaliczył bym do tych najlepszych ,,ActionPower ,, Ale to na końcu .

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A co myślisz o ,,Zabójcy ,, z 1991 roku z Chuckiem ? Ja wczoraj ten film sobię odświerzyłem i naprawdę bardzo fajnie kino .Główne zalety tego filmu to ten fajny VHS -owski klimat ,bardzo wyczuwalny ,podobnie jak w ,,Niezawodnej Broni ,, czy ,,Ostry Poker w Małym Tokio ,, Inne atuty tego filmu to oczywiście fajna ale nietypowa rola Chucka -tym razem gra Płatnego Zabójce ,Mordercę a nie komandosa czy Policjanta .Chuck pokazuje w tym filmie swoje inne ,mroczne oblicze .Świetnie Chuck wygląda w tym płąszczu ,w tych długich włosach ,tak grożnie .Po za tym sporo akcji ,strzelanin ,wybuchów no i Miachael Park jako główny Bad Guys .Jest w tym dobry i przekonowujący .Jednym słowem ,,Hitman ,, to kawał solidnej porcji rozrywki !

ocenił(a) film na 7
bradock

Ostatnio w erze VHS oglądałem jako kilkulatek i pamiętam sporo scen, jak gościa chyba cieli, jak bomby podkładał itd, ale muszę sobie przypomnieć.

ocenił(a) film na 8
bradock

Chuck Norris w filmie "Zabójca" zagrał policjanta, ale jego "policyjny bohater" na początku filmu zginął, oficjalnie, zastrzelony przez zdradzieckiego partnera, więc dalej Norris grał zabójcę, ale-o czym gangusy nie wiedziały- był równocześnie "zmartwychwstałym" policjantem incognito.

Goro_Gondo

7/10 pkt. Fajne sceny walki, ciekawy, prosty scenariusz no i niezapomniany klimat lat 80tych. Obejrzałem ten film w oryginale bez lektora, nawet mi to nie przeszkadzało, dialogi są dosyć łatwe do odbioru dla filmwebmaniaka.
Zarzucano filmom z Chuckiem że są głupie i o niczym, po obejrzeniu tej produkcji może nie jest tak źle jak piszą.
Muszę więcej filmów z Chuckiem Norrisem z tamtych lat obejrzeć, może się przekonam do niego jako aktora.

ocenił(a) film na 7
akron

Koniecznie, Chuck to wymiatacz i koniecznie trzeba się zapoznać z jego filmografią.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

100 procent racji !!!! A ,,Strażnika Teksasu ,, też lubisz oglądać ? Ja dzięki ,,Strażnikowi Teksasu ,, poznałem Chucka w 1995 roku gdy
Polsat puścił go pierwszy raz .

ocenił(a) film na 7
bradock

Oglądałem wtedy dość często, ale teraz na TV6 ze Straszewskim to wręcz odrzuca mnie przez ten jego głos i tłumaczenie.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

No Knapik to był mistrz !!! Posłuchaj sobie tego fragmentu i tego klimatu !!! : http://www.youtube.com/watch?v=DaT_vZgYqsA

ocenił(a) film na 7
bradock

No, wtedy się oglądało, nawet za szczyla teraz se próbowałem obejrzeć, ale z tym koszmarnym lektorem i sknoconym tłumaczeniem, to zero klimatu i w ogóle wszystkiego....

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A tak wogóle to dowiedziałem się że lektorem filmu ,,Kod Milczenia ,, na VHS był Janusz Kozioł ,podobnie ,,Kraj pod ostrzałem ,, .Kozioł świetnie czytał filmy na VHS ,-mój ulubiony lektor filmowy .

ocenił(a) film na 7
bradock

"Kraj pod ostrzałem" Kozioł czytał również dla TVN, podobnie jak kontynuację - "Siłę Pomsty". Ale na pewno to inna wersja niż VHS, chociaż w latach 90 TVN czasem dawał filmy z wersji VHS, albo tłumaczeniem VHS.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Szkoda że dziś tak łagodzą jeżyk w telewizji .Jak myślisz co jest przyczyną tego ? Tak powinni czytać filmy !!! : http://www.youtube.com/watch?v=FJgi0YZKvho

ocenił(a) film na 7
bradock

Wiem, muszę zdobyć tą "Brutalną śmierć", jak narazie Die Hard mam wszystkie z Knapikiem i z TVN, TVP, Polsat i dwójkę mam na piracie jako "Brutalna śmierć 2" - też nieźle, ale nie Kozioł czyta.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

,,Brutalna śmierć ,, z Koziołem jest na gryzoniu ,jakość Bdrip ,dżwięk : VHS ,ten sam co dałem przed chwilą w linku .Oglądałem już ,tłumaczenie ekstra .

ocenił(a) film na 7
bradock

Wiem, ale wolę poszukać kasety oryginalnej, tz.tego pirata ale w wersji kasetowej, by mógł stać dumnie na półce koło innych wydań "Szklanej Pułapki", które mam.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A skąd bierzesz ,kupujesz takie piraty ? Ja kiedyś kupowałem z antykwariatu filmy VHS u mnie w Poznaniu ,albo z upadających wypożyczalni kaset VHS .

ocenił(a) film na 7
bradock

Grzebę po siedzi i prędzej, czy później znajduje kogoś, kto ma do sprzedania, albo zostawiam namiary i sami mnie znajdują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones